Dubňanští policisté zachránili pomocí AED lidský život, pacienta pak do nemocnice transportoval vrtulník LZS

13.03.2019
Dva dubňanští policisté v neděli odpoledne pomohli zachránit život padesátiletého muže. Právě v době, kdy prováděli hlídkovou činnost v obci Ratíškovice, dostali oznámení, že v místní kuželně došlo ke zdravotními kolapsu jednoho ze sportovců. Protože vozidlo policistů je vybaveno Automatizovaným Externím Defibrilátorem (AED),tak byli dispečingem ZZS požádáni o spolupráci, než přijede sanitka s lékařem. Policisté […]

Dva dubňanští policisté v neděli odpoledne pomohli zachránit život padesátiletého muže.

Právě v době, kdy prováděli hlídkovou činnost v obci Ratíškovice, dostali oznámení, že v místní kuželně došlo ke zdravotními kolapsu jednoho ze sportovců. Protože vozidlo policistů je vybaveno Automatizovaným Externím Defibrilátorem (AED),tak byli dispečingem ZZS požádáni o spolupráci, než přijede sanitka s lékařem.

Policisté na místo neprodleně vyjeli a protože nebyli daleko, byli tam přibližně během jedné minuty. Za pomocí přístroje AED pak u zkolabovaného muže obnovili srdeční činnost a poskytovali první pomoc až do příjezdu záchranky. Ti si pak pacienta převzali do své péče a letecky transportovali do brněnské nemocnice na specializované pracoviště.

Policisté se tak svým pohotvým zásahem zasloužili o záchranu jeho života.

Přečteno 3x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík