Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Lesního dělníka na Vsetínsku zavalil strom, letečtí záchranáři se k němu slanili z vrtulníku LZS

11.06.2019
Letečtí záchranáři z Ostravy zasahovali v pondělí 10. června u vážně zraněného muže ve Zlínském kraji. Na vyžádání tamních pozemních posádek vzlétl stroj po jedenácté hodině dopolední do oblasti Hutiska v okrese Vsetín. V nepřístupném lesním terénu tam došlo při kácení stromu k zavalení pětapadesátiletého muže kmenem, který jej několik metrů valil pod sebou. Následně […]

Letečtí záchranáři z Ostravy zasahovali v pondělí 10. června u vážně zraněného muže ve Zlínském kraji. Na vyžádání tamních pozemních posádek vzlétl stroj po jedenácté hodině dopolední do oblasti Hutiska v okrese Vsetín.

V nepřístupném lesním terénu tam došlo při kácení stromu k zavalení pětapadesátiletého muže kmenem, který jej několik metrů valil pod sebou. Následně postižený ještě sklouzl dolů ze svahu. Posádky zlínské ZZS poskytly přednemocniční neodkladnou péči, vzhledem k nepřístupnému terénu a podezření na vážné poranění v oblasti páteře, přivolali k zásahu ostravské letecké záchranáře.

Specialisté LZS slanili k pacientovi a s pomocí podvěsu jej vyzvedli z místa úrazu. Poté byl převzat na palubu stroje. Po dalších úkonech vrtulník muže šetrně přepravil do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče lékařů tamního urgentního příjmu.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři