Pohřešovaná seniorka na Blanensku upadla a nemohla vstát, podchlazenou ji vypátrali letovičtí policisté

10.06.2019
V sobotu po dvaadvacáté hodině jsme přijali oznámení o pohřešování starší ženy z Blanenska. Osmdesátiletá paní se nevrátila domů z podvečerní procházky v okolí Velkých Opatovic. Ihned se rozběhla pátrací akce, do které se zapojili policisté, dobrovolní hasiči, strážník tamní obecní policie i představitel obce. Prvotní úkony jako prověření známých, zdravotnických zařízení apod. byly negativní. […]

V sobotu po dvaadvacáté hodině jsme přijali oznámení o pohřešování starší ženy z Blanenska. Osmdesátiletá paní se nevrátila domů z podvečerní procházky v okolí Velkých Opatovic. Ihned se rozběhla pátrací akce, do které se zapojili policisté, dobrovolní hasiči, strážník tamní obecní policie i představitel obce.

Prvotní úkony jako prověření známých, zdravotnických zařízení apod. byly negativní. Také obvyklá trasa procházky, kterou starší paní podnikala, nepřinesla výsledek. I vzhledem k podezření, že seniorka opustila obec, jsme do akce povolali také vrtulník. Letovičtí policisté nakonec našli paní kolem čtvrté hodiny ranní ještě před jeho příletem. Bylo to v areálu jedné firmy, kde seniorka upadla a nemohla vstát. Podchlazenou nalezenou ženu jsme předali do péče lékařů.

Tento příběh měl naštěstí dobrý konec. Pokud někoho pohřešujete, prověřte nejprve obvyklé kontakty (příbuzné, známé, kamarády). V případě, že tato snaha nepřinese výsledek, neváhejte a kontaktujte policii.

Lidé často čekají zbytečně dlouho a v nočních hodinách až kontaktují policii. To podstatně ztěžuje pátrací akci. Zvláště v případě dětí a starších lidí není na co čekat. Nemějte obavy, že jste nejednali správně, i když se pohřešovaný dostaví sám v pořádku domů. V případě pochybností se obraťte co nejdříve na policisty na lince 158. Volejte včas.

Přečteno 11x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík