Policejní pyrotechnik zajistil v Praze dva ruční granáty

16.05.2019
Napilno měli ve čtvrtek v Praze policejní pyrotechnici. Zatímco byly prohledávány budovy a objekty Vysoké školy ekonomické na pražském Žižkově a v Kunraticích, z důvodu anonymní výhrůžky bombou, vyjížděl policejní pyrotechnik z Milovic také ke dvěma nálezům ručních granátů. První z granátů byl nalezen v ulici Komunardů v Praze 7. Přivolaný policejní pyrotechnik ho zajistil […]

Napilno měli ve čtvrtek v Praze policejní pyrotechnici. Zatímco byly prohledávány budovy a objekty Vysoké školy ekonomické na pražském Žižkově a v Kunraticích, z důvodu anonymní výhrůžky bombou, vyjížděl policejní pyrotechnik z Milovic také ke dvěma nálezům ručních granátů.

První z granátů byl nalezen v ulici Komunardů v Praze 7. Přivolaný policejní pyrotechnik ho zajistil a zjistil, že se jedná o nefunkční granát bez zapalovače.

Další ruční granát byl nalezen pracovníky pražského Dopravního podniku, kteří čistili rouru v zemi na točně tramvají Královka v Bělohorské ulici v Praze 6.

Přivolaná hlídka MOP Břevnov uzavřela okolí místa nálezu páskami. Přivolaný pyrotechnik pak granát zajistil a zjistil, že se jedná o funkční granát F-1 ze II. světové války, kterému však chyběl zapalovač. Akutní nebezpečí tedy nehrozilo.

Oba zajištěné granáty odvezl pyrotechnik k odborné likvidaci.

Prohlídka budov VŠE pak skončila s negativním výsledkem. Žádná bomba nebyla nalezena.

Přečteno 4x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík