Svědci, strážníci i záchranáři resuscitovali na Václavském náměstí turistu, který tam zkolaboval

10.06.2019
V pátek dopoledne zkolaboval na Václavském náměstí starší muž. Záchranná služba požádala o součinnost, hlídka dorazila na místo za dvě minuty a vystřídala v oživování laické zachránce. Pak si muže do péče převzali záchranáři. Informaci o kolapsu staršího muže u sochy sv. Václava převzalo operační středisko městské policie v pátek v 10:16 hodin. V rámci […]

V pátek dopoledne zkolaboval na Václavském náměstí starší muž. Záchranná služba požádala o součinnost, hlídka dorazila na místo za dvě minuty a vystřídala v oživování laické zachránce. Pak si muže do péče převzali záchranáři.

Informaci o kolapsu staršího muže u sochy sv. Václava převzalo operační středisko městské policie v pátek v 10:16 hodin. V rámci společného projektu First responder požádala záchranná služba o součinnost nejbližší hlídku, která dorazila na místo za dvě minuty a vystřídala ve stlačování hrudníku laické zachránce.

Na pomoc strážníků navázali záchranáři, kteří 75 letého muže ve stabilizovaném stavu převezli na specializované oddělení jedné z pražských nemocnic. Do stejné nemocnice byla hlídkou městské policie převezena i psychicky rozrušená manželka zkolabovaného cizince, která byla události přítomná.

Záchrana probíhala podle ideálního scénáře: na okamžitou pomoc kolemjdoucích navázali strážníci a pak si muže převzali do odborné péče záchranáři. Každá vteřina je nesmírně důležitá!

Přečteno 10x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík