V Česku se přemnožily vosy a sršni. Neodborná likvidace vás může stát žihadlo!

2.08.2020
Ve firmách specializovaných na likvidaci nebezpečného hmyzu teď nestíhají zvedat telefony. "Denně děláme třeba kolem pěti, někdy i víc, sršních a také vosích hnízd," řekl dezinsekční technik Jiří.


Na terasu jednoho z pražských bytů je majitel zavolal k hnízdu sršňů. "Tadydle ta, co bydlí tady hned pod námi, tak ta má malý děti, tak z toho byla vyjevená, když je viděla," popsal majitel bytu.


Hmyz je teď navíc poměrně agresivní. Záchranáři už bohužel zaznamenali i úmrtí. Po útoku vos zemřel o víkendu starší muž na Ostravsku. "Samozřejmě pro alergiky je to smrtící, a v nějakým větším počtu i pro normálního člověka," prohlásil technik.

 


Hmyzu je rok od roku více. Podle odborníků za to můžou opakované mírné zimy. V jednom hnízdě může být až 2000 vos. V případě potíží ale lidé odborníky volají často až když jde opravdu do tuhého.


"Určitě si pozvěte odborníka. Za prvé na to nejsou volně dostupné prostředky, nebo jsou, ale nestojí za moc. A lidi neví, jak to mají pořádně dělat, a můžou dostat pár žihadel," dodal technik.


Situace se navíc zřejmě jen tak rychle nezlepší. V horkých dnech, které nás čekají, se aktivita hmyzu ještě výrazně zvýší.
 

Přečteno 35x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík