Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

V Hradci Králové chtěl pomoci ležícímu opilému muži, toho však bránil jeho vlastní pes

10.01.2022
Drobným pokousáním skončila snaha postavit na nohy opilého majitele psa. Kolemjdoucí muž v Hradci Králové spatřil, jak zavrávoral a spadl na zem.
V domnění, že mohlo dojít ke zdravotní indispozici, přispěchal mu na pomoc. Štěně dogy to však pochopilo jako ohrožení svého pána, po muži vystartovalo a lehce ho kouslo do nohy.

[tp-embed]https://www.stream.cz/embed/index?urlName=k-lezicimu-muzi-nechtel-strazniky-v-hradci-kralove-pustit-jeho-pes-64274142[/tp-embed]

Muž proto kontaktoval městskou policii. Strážníci odchytové služby se pokusili psa nejprve po dobrém přesvědčit, aby je pustil k ležící postavě. To nepomohlo, proto musela být použita odchytová tyč. Pes byl umístěn do služebního vozidla. Majitel mezitím v klidu spal dál…

Po jeho probuzení bylo zjištěno, že nemá žádné zdravotní problémy, pouze je opilý. Noc tak strávil na záchytce a pes v útulku. Při propuštění ze záchytky byl poučen, že za porušení vyhlášky města bude řešen u správního orgánu, musí předložit potvrzení z veterinární kliniky, že pes je očkován, a na záchytce i v útulku je povinen uhradit poplatek za „ ubytování“.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři