Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
Aktuality > Zdravotní rizika, úrazy, epidemie
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Žena v Brně zůstala viset hlavou dolů z páternosteru. Strážníci ženu drželi, dokud ji nezachránili hasiči

3.11.2021
Těžko uvěřitelnou záchranu za sebou mají brněnští strážníci a jihomoravští hasiči.
Hlídku městské policie, která právě dokončila kontrolu prostoru před hlavním nádražím a vracela se ke služebnímu automobilu, oslovil v úterý dopoledne před poštovní budovou cizinec.Anglicky ji naléhavě žádal o pomoc a gestikuloval směrem ke vchodovým dveřím. Po vstupu dovnitř strážníci uviděli nečekanou situaci. Z výšky zhruba dvou metrů visela za jednu nohu hlavou dolů seniorka a podpírat se ji snažili dva muži. Dolní končetina se jí totiž zasekla mezi kabinou a stěnou oběžného výtahu.

Strážníci proto ženu okamžitě podepřeli, aby ji co nejvíce nadlehčili, a přivolali hasiče i záchrannou službu. Čtyřiasedmdesátiletou ženu takto strážníci drželi přibližně sedm minut. Neustále ji přitom uklidňovali a sledovali její zdravotní stav.

Hasiči potom zaklíněné ženě ještě více ulevili tím, že pod ni vsunuli transportní lůžko, které společně s hlídkami přidržovali. Potom vyřízli část dřevěné konstrukce páternosteru a společně se strážníky ženu vyprostili.

Penzistku noha bolela, po psychické stránce ale nezáviděníhodnou a stresující událost zvládla obdivuhodně. Strážníkům si ještě postěžovala na svou nešikovnost a povzdechla si, že kdyby jí někdo o podobné situaci vyprávěl, neuvěřila by mu. Jak se jí ale stalo, že během jízdy směrem nahoru vypadla prakticky celým tělem z výtahu, vysvětlit nedokázala. Uvědomovala si jen to, že ji zaměstnalo posouvání tašky na kolečkách a manipulace s respirátorem. Sebekritickou pacientku zdravotníci ošetřili a odvezli na vyšetření do Úrazové nemocnice.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři