Dvě ženy se při čištění bazénu ve Studénce intoxikovaly kyselinou chlorovodíkovou

8.08.2018
Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 8. srpna u intoxikace kyselinou chlorovodíkovou na Novojičínsku. Tísňové volání k události ve Studénce převzali operátoři ZZS po půl deváté ráno. Na pomoc zasaženým osobám vyjely pozemní posádky ze Studénky a Mošnova. Záchranáři ošetřovali dvě pracovnice, které předtím čistily dno bazénu a během této činnosti se intoxikovaly kyselinou […]

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 8. srpna u intoxikace kyselinou chlorovodíkovou na Novojičínsku. Tísňové volání k události ve Studénce převzali operátoři ZZS po půl deváté ráno. Na pomoc zasaženým osobám vyjely pozemní posádky ze Studénky a Mošnova.

Záchranáři ošetřovali dvě pracovnice, které předtím čistily dno bazénu a během této činnosti se intoxikovaly kyselinou chlorovodíkovou.

Došlo k zasažení jejich dýchacích cest, což se projevilo vážnými dechovými obtížemi obou postižených. Ženy ve věku dvaačtyřiceti a šestapadesáti let byly ošetřeny v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté transportovány do ostravských nemocnic – Fakultní a Městské.

Přečteno 15x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík