Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Na záchraně lyžařů z lanovky na Bukové hoře se podílí hasiči, horští záchranáři i policisté

17.01.2019
Ve Ski areálu Buková Hora poblíž Čenkovic došlo ve čtvrtek před 13. hodinou k pádu stromu na lanovku. Ta byla v době „nehody“ v provozu a přepravovala 71 lyžařů. Na místo okamžitě vyjelo několik jednotek hasičů, především s lezeckými družstvy, dále policisté a také členové Horské služby z několika stanic. Na pomoc okamžitě vyrazila také […]

Ve Ski areálu Buková Hora poblíž Čenkovic došlo ve čtvrtek před 13. hodinou k pádu stromu na lanovku. Ta byla v době "nehody" v provozu a přepravovala 71 lyžařů.

Na místo okamžitě vyjelo několik jednotek hasičů, především s lezeckými družstvy, dále policisté a také členové Horské služby z několika stanic. Na pomoc okamžitě vyrazila také obsluha lanovky, která strom rozřezala a pokusila se zpět nahodit lano, aby lanovka mohla alespoň nouzově svézt lyžaře do bezpečí. Toto se však nepovedlo.

Na řadu proto přišly záchranné týmy v podobě lezeckých skupin hasičů i horských záchranářů. Povolány byly dva vrtulníky Letecké služby Policie ČR.

Již po 15. hodině hlásili hasiči, že bylo zachráněno prvních 7 lyžařů. Hasiči jsou při zásahu rozděleni do úseků.

V 16:17 se podařilo evakuovat poslední lyžaře z lanovky. Následně nařídil velitel zásahu opětovnou kontrolu celé lanovky, aby se ujistil, že na ní již nikdo nezůstal.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři