Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Aktuality
Aktuality > Aktuality
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Řidič Peugeotu zemřel při střetu s kamionem u Dymokur. Vážně zraněnou spolujezdkyni transportoval do nemocnice vrtulník LZS

18.11.2020
Ve středu 18. listopadu před desátou hodinou přijalo operační středisko středočeských hasičů oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici číslo 32 u Dymokur na Nymbursku.
Operační důstojník na místo vyslal profesionální jednotky z Poděbrad a Nymburka. Volající uvedl, že jde o srážku osobního a nákladního automobilu, a proto vyjel z nymburské stanice také vyprošťovací automobil.

Po příjezdu první jednotky k události bylo potvrzeno, že v osobním voze jsou zaklíněné dvě osoby, které musí hasiči vyprostit pomocí hydraulického nářadí. Jednotky spolupracovaly se zdravotnickou záchrannou službou při záchraně obou cestujících, řidič však přes veškerou snahu všech zasahujících svým zraněním na místě podlehl. Vážně zraněná spolujezdkyně byla po nezbytném ošetření transportována letecky do nemocnice v Praze na Vinohradech.

"Sedmasedmdesátiletý řidič vozidla značky Peugeot z dosud nezjištěných příčin nedal přednost po hlavní komunikaci přijíždějící nákladní soupravě a došlo ke střetu. Řidič osobního vozidla utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jím podlehl. O rok mladší spolujezdkyně byla s těžkým zraněním letecky transportována do jedné z pražských nemocnic. Sedmačtyřicetiletý řidič kamion vyvázl bez zranění a u něj provedená dechová zkouška vyšla s negativním výsledkem. Komunikace byla po celou dobu vyšetřování zcela uzavřena, plně zprůjezdněna byla krátce po jedné hodině odpolední. Dopravní nehodu budou nadále vyšetřovat kriminalisté z Územního odboru Nymburk," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Hasiči následně postavili zástěnu a odpojili u vozidel autobaterie. Silnice I/32 byla po celou dobu vyšetřování nehody obousměrně uzavřena, odklon na objízdné trasy řídily policejní hlídky. Provoz na hlavním tahu mezi Poděbrady a Jičínem se podařilo obnovit až po poledni.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři