Únik nebezpečné látky v areálu firmy v Děčíně nepřežil jeden člověk, dalších 16 jich bylo zraněno

26.04.2018
Krátce před osmou hodinou v areálu firmy v Děčíně došlo při přečerpávání nebezpečné látky z cisterny k jejímu úniku. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči společně s policisty při příjezdu na místo evakuovali všechny osoby z nebezpečné zóny. Zraněno bylo 17 osob. Zdravotnická záchranná služba všechny převezla do nemocnic v Děčíně, […]

Krátce před osmou hodinou v areálu firmy v Děčíně došlo při přečerpávání nebezpečné látky z cisterny k jejímu úniku. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči společně s policisty při příjezdu na místo evakuovali všechny osoby z nebezpečné zóny. Zraněno bylo 17 osob. Zdravotnická záchranná služba všechny převezla do nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Litoměřicích a České Lípě. Jedna osoba musela být letecky transportována do ústeckého traumacentra.

Hasiči provedli nezbytná opatření a zamezili dalšímu úniku nebezpečných látek. Chceme ujistit veřejnost, že k úniku látek do ovzduší mimo areál firmy nedošlo a ani další riziko nehrozí.

Po ukončení prvotních opatření ze strany hasičů si celou věc převzali děčínští kriminalisté společně s výjezdem krajské kriminálky.

Pozn. redakce: Po převozu do nemocnice zemřel jeden ze 17 zraněných.

Přečteno 15x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík