V centru Prahy došlo k masivnímu úniku plynu

5.07.2018
K masivnímu úniku plynu z poškozeného potrubí ve výkopu došlo ve čtvrtek večer na křížení ulic Rybná a Masná. Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Centrála, Strašnice a Smíchov. Později byly na místo povolány ještě velkokapacitní cisterny z dalších stanic. K místu zamířilo také velké množství hlídek Policie ČR a MP Praha […]

K masivnímu úniku plynu z poškozeného potrubí ve výkopu došlo ve čtvrtek večer na křížení ulic Rybná a Masná. Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Centrála, Strašnice a Smíchov. Později byly na místo povolány ještě velkokapacitní cisterny z dalších stanic.

K místu zamířilo také velké množství hlídek Policie ČR a MP Praha a preventivně také pražští záchranáři.

Youtube Video
Podívat se na video

Policisté a strážníci uzavřeli široké okolí, včetně ulic Revoluční, Dlouhá, Rybná, Masná... Byly odkloněny tramvaje i autobusy MHD.

Bylo rozhodnuto o evakuaci přilehlých objektů. Z těch složky IZS evakuovaly přibližně 500 lidí. Hasiči rozdělili místo na čtyři bojové úseky. Po celou dobu hasiči spolupracovali s plynárenskou pohotovostí. Jak sdělil ředitel HZS Praha Roman Hlinovský, plyn unikal ze tří trubek o průměrech 500, 500 a 60 mm.

Délku zásahu odhadoval ředitel HZS Praha společně s velitelem směny B, panem Josefem Křenem, na několik hodin.

Celkem pět lidí skončilo v péči záchranářů poté, co se nadýchalo unikajícího plynu. Má se jednat o dvě civilní osoby a o tři zasahující policisty. Jejich stav není vážný, po ošetření se vrátili zpět do služby.

Okolo 23:15 se podařilo únik plynu zastavit. Provoz v Revoluční ulici tak byl obnoven.

Přečteno 9x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík

Havárie

Cena: 3.10 EUR