Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

ČHMÚ varoval před povodněmi, hrozilo velké nebezpečí! MAPA

5.11.2020
Povodňová pohotovost pro Pardubický kraj (Chrudim), kde hrozilo vysoké riziko nebezpečí, platila od středeční půl dvanácté dopoledne do čtvrtečních osmi hodin ráno.

 

"V důsledku srážek, ve kterých v noci na středu spadlo místy až 25 mm a předchozímu nasycení, došlo ke vzestupům hladin toků. Během středy očekáváme kulminaci hladin zasažených toků, a to na úrovni 1. povodňového stupně. Na Novohradce v Úhřeticích dojde v důsledku dotoku k překročení 2. pohotovostního stupně,“ uvedl ČHMÚ na webu.

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Nov2020/2448698.jpg?d41d


Od středeční půl dvanácté dopoledne platila také povodňová bdělost pro Středočeský (Čáslav), Královéhradecký (Kostelec nad Orlicí) a Pardubický kraj (Litomyšl, Pardubice, Vysoké Mýto) a pro Vysočinu (Chotěboř). V platnosti byla rovněž do čtvrtečních osmi hodin ráno.

 

 

Odborníci proto doporučovali sledovat vývoj situace a uposlechnout pokyny povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Zároveň bylo důležité vyvarovat se koupání, plavání nebo jízdy na lodích v korytě toku a bezprostředním okolí. Experti nedoporučovali ani vstupovat a vjíždět do proudící vody a zatopených míst.

 

Povodně trápily Česko také v říjnu. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři