Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Dva chlapce zasáhl v Třinci blesk, jednoho z nich transportoval do nemocnice vrtulník LZS

10.06.2018
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 8. června u dvou chlapců, které na Frýdecko-Místecku zasáhl blesk. Krajské operační středisko ZZS bylo o události v Třinci informováno o půl páté odpoledne. Na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci a vzlétl vrtulník LZS. Týmy záchranné služby měly v péči dva zraněné, a to třinácti a čtrnáctiletého chlapce. […]

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 8. června u dvou chlapců, které na Frýdecko-Místecku zasáhl blesk. Krajské operační středisko ZZS bylo o události v Třinci informováno o půl páté odpoledne. Na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci a vzlétl vrtulník LZS.

Týmy záchranné služby měly v péči dva zraněné, a to třinácti a čtrnáctiletého chlapce. Děti se podle informací, které sdělily záchranářům, schovaly před bouřkou pod stromem. Právě do něj ale následně udeřil blesk a zasáhl je.

Mladší z chlapců byl krátce v bezvědomí, v době příjezdu záchranářů již kontaktní Jeho stav však byl život ohrožující. Zasahující lékař při prvotním vyšetření na jeho těle objevil stopy vstupu a výstupu energie blesku, stejně jako popáleniny. Pacient byl uveden do umělého spánku, převeden na přístrojem řízenou ventilaci a za stálé monitorace základních životních funkcí transportován vrtulníkem do ostravské Fakultní nemocnice.

Druhý hoch byl výbojem zasažen podle všeho v oblasti dolní končetiny, jeho postižení se v době zásahu ZZS jevilo jako méně závažné. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl sanitním vozidlem přepraven na dětskou ambulanci třinecké nemocnice.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři