Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

FOTO: Čeští hasiči čerpají vodu v zaplavených oblastech

22.05.2014

cerpanivodyHZSMSKBosnaaHercegovina (2)

V blízkosti obce Tolisa nedaleko chorvatských hranic čerpá od středečního odpoledne (21.5.2014) vodu z obrovské vodní laguny odřad Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), který přijel ve středu pomáhat Bosně a Hercegovině. K dispozici má dvě velkokapacitní čerpadla – Sigma a Somati.

V severní části Bosny a Hercegoviny vládne od příjezdu českých hasičů jasné a velmi teplé počasí, podobné našemu. Vodu hasiči čerpají z laguny společně s hasiči z Německa a se záchrannými týmy z Belgie a Rakouska. Musí si dávat bedlivý pozor jak na hygienická rizika (např. uhynulá zvířata), tak na nebezpečí minových polí.

Čeští hasiči z HZS MSK jsou ubytování v nedalekém městě Orašje. Nemuseli proto budovat stany, které si přivezli z Ostravy.

Český hasičský tým čítá 15 osob, velitelem odřadu je plk. Ing. Jiří Němčík. Byl nastaven optimální systém střídání směn při obsluze čerpadel.

Cesta odřadu trvala z Ostravy do městečka Orašje 15 hodin a obešla se bez problémů. Do hraničního města se čeští hasiči dostali ve středu odpoledne. Tým má k dispozici celkem sedm vozidel, včetně dvou kontejnerových automobilů, na nichž přivezl obě velká čerpadla. Přivezl sem také stravu, vodu a pohonné hmoty minimálně na 14 dní, což je zhruba doba, kdy by měl v balkánské zemi pomáhat. Je zcela soběstačný.


por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS MSK

Autor, zdroj: Policejní deník, http://policejnidenik.cz

Přidat komentář

Naši partneři