Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Silná bouře zasáhla Prahu! Padaly stromy, bourala auta!

7.08.2013
V Nádražní ulici, poblíž Andělu, spadl vzrostlý strom na tramvajové troleje, doprava tak byla v místě zcela zastavena. Na místě zasahovali strážníci, několik policejních hlídek a hasiči, kteří po odpojení trolejí pracovali na rozřezání stromů.

U dalších spadlých stromů zasahovali hasiči například v Pařížské, Strakonické a Záhřebské ulici, tam dokonce spadl strom na zaparkované vozidlo.

Na Evropské třídě se vyvrátil třicetimetrový strom, který dopadl na další strom stejné výšky, oba stromy poté hrozily pádem na přilehlý dům. Dvě jednotky hasičů pomocí motorových pil a automobilového navijáku strom bezpečně pokáceli.

Hasiče trápily také uvolněné střešní krytiny, u jednoho takového případu zasahovali například na Rašínově nábřeží.

Kvůli nepříznivému počasí se v Praze stalo také několik dopravních nehod. Většinou se jednalo o nehody, při kterých se lidé jen lehce zranili. Záchranáři a policisté zasahovali například na Strakonické ulici, či na Rozvadovské spojce, v obou případech řidiči vozidel přehlédli jiné auto.

Nepříznivé počasí netrápí jen Prahu, například na Rokycansku museli hasiči evakuovat dětský tábor, hrozilo totiž, že děti zraní padající stromy. Ani evakuace však neproběhla bez komplikací. Na silnici, po které měly být děti evakuovány do bezpečí, totiž popadaly stromy a hasiči museli dětem cestu prořezat.

ČTĚTE TAKÉ

Kolik vážila NEJVĚTŠÍ KROUPA světa? Na zem dopadla ve 160 km/h

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři