Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Tři čtvrtiny hráze rybníka na Pelhřimovsku se zřítily, evakuace zatím nehrozí

12.06.2012
Na rybníku Dolní Kladiny nedaleko obce Zachotín na Pelhřimovsku došlo 12. června 2012 k narušení hráze. Na snímku hasiči, kteří se snaží opravit trhlinu ve hrázi. JOSEF BERÁNEK / MEDIAFAX
Tři čtvrtiny prasklé hráze rybníka Dolní Kladiny v Zachotíně na Pelhřimovsku se v úterý krátce po 17. hodině zhroutily. Pro obec Kletečná byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity, později byl ale snížen na 2. stupeň a evakuace obyvatel nehrozí, sdělila agentuře Mediafax krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Pro obce správního obvodu ORP Pelhřimov byl vyhlášen rovněž druhý stupeň povodňové aktivity.

"Na místo události dorazily další posilové jednotky a také technika, jde o pytlovačku a pytle s pískem ze stanice Havlíčkův Brod. Naší snahou v této chvíli je zvýšit na maximální úroveň opatření k zajištění ochrany a bezpečnosti občanů, a to zejména v obci Kletečná, kde i nadále platí 3. stupeň povodňové aktivity. I nadále se hasiči na místě snaží utěsnit hráz. K rybníku neustále míří nákladní vozidla, která dovážejí kamení. Na místě byla přijata veškerá bezpečnostní a preventivní opatření, evakuace osob není zatím nutná," popsala situaci před 20. hodinou mluvčí hasičů.

Později ale oznámila, že v obci Kletečná byl 3. stupeň snížen na 2. stupeň povodňové aktivity.

Kraj Vysočina v podvečer posílil na místě nasazenou techniku o čtyři vozy správy a údržby silnic, aby pomohly navážet suť a kamení z kamenolomu v Nemojově. Hasiči k upevnění hráze po rozřezání použili také vyvrácený strom. Se snížením stupně povodňové aktivity ale večer postupně nasazení techniky zredukovali.

Dušan Vrbecký, Zdenek Matyáš


Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři