Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
Aktuality > Bouře, záplavy, vichřice, kalamity
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

VIDEO: Prahu zasáhl přívalový déšť, na silnicích bylo až půl metru vody

9.06.2013

Přívalový déšť zasáhl společně s bouřkou a kroupami hlavní město v neděli odpoledne. Kvůli prudkému lijáku někteří řidiči zastavovali pod přemostěními, reakce občanů na tísňových linkách policistů, strážníků a hasičů na sebe nenechaly dlouho čekat.

V průběhu několika málo desítek minut řešili hasiči, policisté a strážníci desítky událostí, spojených se zatopenými silnicemi, spadanými stromy, či zaplavenými objekty.

Nejkritičtější byla nejspíš situace v Karlíně, v ulici Pobřežní. Z kanálů začala gejzíry stříkat voda na silnici, během několika desítek vteřin bylo na silnici zhruba půl metru vody, v té zůstalo uvězněno několik vozidel, v jednom z nich dokonce řidička.

Do Pobřežní ulice ihned vyjelo několik hlídek PČR, Městské policie a družstvo hasičů z pražské centrály. Hasiči auto z vody vyprostili a zkontrolovali, že je jeho řidička v pořádku. Další vozy, které byly již prázdné, zůstaly ve vodě, dokud voda neopadla. Strážníci a policisté silnici, včetně Těšnovského tunelu kompletně uzavřeli a dopravu odkláněli po objízdných trasách.

Obdobná situace byla také na Sokolovské ulici, kde došlo k zaplavení objektu a částečně také ulice. Problémy však byly i na jiných místech, kde voda nestála, tekla proudem, problémy měli proto především řidiči.

Autor, zdroj: Policejní deník, http://policejnidenik.cz

Přidat komentář

Naši partneři