Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Dívenku na přechodu srazil náklaďák, je ve vážném stavu. Hledají se svědci

30.10.2020
Nešťastná událost se odehrála v deset hodin dopoledne v Polance nad Odrou na Ostravsku. "Sedmiletá dívka šla po řádně vyznačeném a dopravním značením osazeném přechodu pro chodce, který je na ulici 1. května v blízkosti ulice Janovské," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

Na přechodu ji srazil 23letý řidič nákladního auta, který jel od Dolní Polanky. Holčička při nárazu utrpěla vážná zranění. "Byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař ZZS při vyšetření zjistil těžké poranění hlavy a dolních končetin," popsal událost mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Záchranáři dívenku zaintubovali, připojili na ventilaci a zjistili krčním límcem. Posléze ji odvezli do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde skončila na urgentním příjmu. Mezitím policie provedla u řidiče dechovou zkoušku, která vyšla negativní. Přesto mladík čelí podezření z těžkého ublížení na zdraví.

 

 

"V místě nehody je autobusová zastávka a prodejna Hruška, pohybovalo se zde několik dalších lidí. Policisté se obrací touto cestou zejména na řidiče bílé dodávky nezjištěného typu a registrační značky, který těsně před srážkou místem ze směru od Klimkovic projížděl a z ulice 1. května odbočoval na ulici Janovskou," vyzvala případné svědky Štětínská.

 

"Je předpoklad, že by mohl podat důležité informace, zejména, co nehodě předcházelo. Obracíme se i na další řidiče a osádky vozidel projíždějících v danou dobu místem, uvítáme rovněž záznamy z palubních kamer. Svědectví mohou podat také kolemjdoucí lidé," dodala.

 

Informace mohou lidé policii poskytnout na lince 158, nejbližší služebně anebo přímo komisaři na čísle 606 746 696.

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři