Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Havarovaný autobus vyprošťovali v Řepišti hasiči pomocí Bisonu a jeřábu

14.11.2020
V sobotu 14. listopadu 2020 ráno zasahovali v obci Řepiště na Frýdecko-Místecku dvě hasičské jednotky u dopravní nehody autobusu. Nikdo při ní nebyl zraněn.

Událost byla hasičům ohlášena krátce po půl sedmé ráno. Na místo byla v první fázi vyslána jednotka ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku.

Autobus se nacházel v příkopu nakloněný na pravý bok. V době nehody v něm naštěstí cestoval pouze řidič - ten vyvázl bez zranění.

Velitel zásahu si na místo události povolal těžkou techniku ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu. K zásahu tak vyjel vyprošťovací speciál Bison a spolu s ním těžkotonážní jeřáb Demag.

Po jejich příjezdu hasiči museli kvůli manipulaci s břemenem pokácet jabloň v blízkosti havarovaného autobusu.

Oba speciály poté autobus opatrně vytáhly z příkopu zpět na komunikaci - Bison svými silnými navijáky jistil vůz proti převrácení, jeřáb ho postupně nadzvedával.

Po dobu vyprošťovacích prací byla silnice uzavřena, po vytažení ještě hasiči opláchli kola a podvozek autobusu od hlíny.
V sobotu 14. listopadu 2020 ráno zasahovali v obci Řepiště na Frýdecko-Místecku dvě hasičské jednotky u dopravní nehody autobusu. Nikdo při ní nebyl zraněn. Událost byla hasičům ohlášena krátce po půl sedmé ráno. Na místo byla v první fázi vyslána jednotka ze stanice HZS MSK ve Frýdku-Místku. Autobus se nacházel v příkopu nakloněný na pravý bok. V době nehody v něm naštěstí cestoval pouze řidič - ten vyvázl bez zranění. Velitel zásahu si na místo události povolal těžkou techniku ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu. K zásahu tak vyjel vyprošťovací speciál Bison a spolu s ním těžkotonážní jeřáb Demag. Po jejich příjezdu hasiči museli kvůli manipulaci s břemenem pokácet jabloň v blízkosti havarovaného autobusu. Oba speciály poté autobus opatrně vytáhly z příkopu zpět na komunikaci - Bison svými silnými navijáky jistil vůz proti převrácení, jeřáb ho postupně nadzvedával. Po dobu vyprošťovacích prací byla silnice uzavřena, po vytažení ještě hasiči opláchli kola a podvozek autobusu od hlíny.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři