Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Hlídka na Smíchově odhalila zdrogovaného muže se zákazem řízení, za volant pak místo něj usedl zdrogovaný spolujezdec

14.02.2018
Smíchovští policisté ve společné hlídce se strážníkem městské policie si na Strakonické ulici všimli podivně jedoucího BMW. Na místě proto byla silniční kontrola k prověření tohoto podezření. Jenže řidič BMW, jakmile spatři policisty, poměrně razantně zrychlil, nicméně honička se nakonec nekonala. Řidič „Bavoráku“ totiž poslušně respektoval modré majáky a červený nápis „STOP“. Nicméně následně přiznal, […]

Smíchovští policisté ve společné hlídce se strážníkem městské policie si na Strakonické ulici všimli podivně jedoucího BMW. Na místě proto byla silniční kontrola k prověření tohoto podezření. Jenže řidič BMW, jakmile spatři policisty, poměrně razantně zrychlil, nicméně honička se nakonec nekonala.

Řidič „Bavoráku“ totiž poslušně respektoval modré majáky a červený nápis „STOP“. Nicméně následně přiznal, že ujet policistům ho na chvilku napadlo. Naštěstí pro něj od tohoto úmyslu okamžitě upustil.

Pak už následovala klasická silniční kontrola, při které ale čtyřicetiletý řidič nepředložil „řidičák“ s vysvětlením, že ho zapomněl doma, což ale nebyla pravda. Z evidencí policisté totiž zjistili, že dotyčný „papíry“ ani ukázat nemůže, neboť má vysloveny hned dva zákazy řízení motorových vozidel. Jeden mu vyřkl Magistrát hlavního města Prahy, druhý pak Obvodní soud pro Prahu 4.

Kontrolovaný navíc působil chvilkami poměrně zmateně, nervózně, kdy i jeho pohyby byly zjevně nekoordinované. Proto policisté u řidiče provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl ve výsledku pozitivní. Prokazoval totiž v řidičově organismu přítomnost marihuany a pervitinu.

Na přímé dotazy řidič i sám potvrdil, že tyto omamné látky požil necelý den před tím, než usedl za volant. Na základě těchto zjištěných skutečností policisté čtyřicetiletého muže zadrželi pro podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. V případě odsouzení hrozí zadrženému trest odnětí svobody až na tři roky.

Zadržený před převozem na služebnu předal klíčky od auta svému spolujezdci, kterého požádal, aby zajistil odvoz vozu. Kamarád přislíbil, že to zajistí prostřednictvím své přítelkyně, která řidičák vlastní a tak auto převeze. Nicméně situace se najednou vyvinul úplně jinak.

Spolujezdec, aniž by počkal, až policisté se zadrženým odjedou, sedl za volant, nastartoval a z místa kontroly odjel. Při tom ale netušil, že s něčím takovým policisté a strážník počítali a dali avízo ostatním hlídkám v dané lokalitě. Proto netrvalo dlouho a i tohoto osmatřicetiletého řidiče zastavila k silniční kontrole policejní hlídka.

A i u tohoto řidiče byly zjištěny nedostatky. Konkrétně se ukázalo, že tento, původně spolujezdec, má blokaci řidičského oprávnění pro všechny skupiny, tedy, že je takzvaně vybodovaný, a navíc měl také pozitivní test na drogy, který prokazoval přítomnost pervitinu.

Na základě těchto zjištění skončil i on na policejní služebně. Oproti svému kamarádovi je ale tento zajištěný na tom o poznání lépe, neboť je jeho jednání vnímáno jako přestupky. Za ty mu ve správním řízení hrozí sankce v podobě zákazu řízení až na dva roky a pokuta až do výše padesát tisíc korun.

Jen pro informaci:
Za rok 2016 řešili pražští policisté celkem 3.313 řidičů pod vlivem alkoholu a 6.205 řidičů pod vlivem OPL.

V roce 2017 řešili policisté na území hlavního města Prahy 3.173 řidičů pod vlivem alkoholu a 4.931 řidičů pod vlivem OPL.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři