Kamion na D1 srazil člověka, který měnil kolo. Tvořila se dlouhá kolona

1.08.2020
Vrtulník záchranářů vyrazil v neděli po druhé hodině odpoledne k nehodě na 205. kilometru dálnice D1 u Brna. Ve směru na Ostravu se tam stala tragická dopravní nehoda.


"Podle předběžných informací tam nákladní vozidlo v pravém stoupacím pruhu narazilo do stojícího osobního auta. Jeho řidič pravděpodobně měnil kolo. Střet bohužel odnesl smrtelným zraněním," sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.


"Vysílali jsme i pozemní posádku k mladému řidiči kamionu, který byl účastníkem nehody. Utrpěl akutní stresovou reakci," řekla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

 


Kolona se původně táhla až na 196. kilometr, kolem půl šesté se zkrátila k 201. kilometru. Ucpané jsou i objízdné trasy, informoval Šváb. Dálnice bude částečně uzavřená zřejmě až do půl deváté večer. Průjezdné jsou dva jízdní pruhy.


"Nejen v souvislosti s nešťastnou událostí opakovaně připomínáme, že v případě poruchy vozidla a nemožnosti dojet na bezpečné místo je vždy lepší vyrozumět o situaci policisty, kteří zajistí lepší označení překážky v silničním provozu. Minimálně do té doby je vhodné vyčkat mimo těleso dálnice," poradil Šváb.
 


Kolona na D1 - 1

Kolona na D1 - 2

Kolona na D1 - 3

Kolona na D1 - 4
  

 

Přečteno 74x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík