Klimkovický tunel na dálnici D1 uzavřel požár osobního automobilu

12.06.2019
Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo ve středu 12.6.2019 odpoledne u požáru osobního automobilu Renault se čtyřmi cestujícími v pravé tunelové troubě dálničního tunelu v Klimkovic (okres Ostrava-město), tedy ve směru z Olomouce na Ostravu – asi 200 metrů před výjezdem z tunelu. Nikdo nebyl zraněn. Škoda na zničeném vozidle se vyčísluje, zjišťuje se […]

Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo ve středu 12.6.2019 odpoledne u požáru osobního automobilu Renault se čtyřmi cestujícími v pravé tunelové troubě dálničního tunelu v Klimkovic (okres Ostrava-město), tedy ve směru z Olomouce na Ostravu – asi 200 metrů před výjezdem z tunelu. Nikdo nebyl zraněn.

Škoda na zničeném vozidle se vyčísluje, zjišťuje se i to, zda požár poškodil zařízení trouby. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v pravé dálniční tunelové troubě informováno před půl čtvrtou odpolední. Vyjely sem ihned tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bílovec, Ostrava-Přívoz a Ostrava-Zábřeh, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Klimkovice, Vřesina u Ostravy a Studénka.

Jako první byli na místě profesionální hasiči z Bílovce, kteří v hustém dýmu zasahovali v dýchací technice. Cestující z hořícího renaultu už byli v bezpečí, podle zasahujících hasičů je odvedla hlídka Policie ČR.

Hasiči dostali oheň z auta pod kontrolu za 11 minut, dohašování jim zabralo čtvrthodinu.

Profesionální hasiči přivezli z Ostravy velký mobilní ventilátor k vypuzení kouře z tunelu, který nakonec nemuseli použít, protože v tuto dobu byl na místě delší dobu obdobný ventilátor od Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Přečteno 15x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík