Mladík pod vlivem alkoholu a bez řidičského oprávnění usedl za volant BMW, v Kamenné se pak střetl s Oplem

10.06.2019
Šumperští dopravní policisté prověřují okolnosti dopravní nehody, ke které došlo v neděli 9. června 2019 po 22. hodině v obci Kamenná na Šumpersku. Podle prvotního šetření 20letý mladík usedl za volant vozu BMW, aniž by byl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Společně s ním měl ve voze cestovat stejně starý známý. Během jízdy ve směru od […]

Šumperští dopravní policisté prověřují okolnosti dopravní nehody, ke které došlo v neděli 9. června 2019 po 22. hodině v obci Kamenná na Šumpersku.

Podle prvotního šetření 20letý mladík usedl za volant vozu BMW, aniž by byl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Společně s ním měl ve voze cestovat stejně starý známý. Během jízdy ve směru od Rohle na Nedvězí však mladík zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu komunikace a s vozem dostal smyk. Vyjel vpravo mimo silnici a následně pravým bokem narazil do přední části zaparkovaného vozu Opel, které následkem nárazu skončilo v přilehlém křoví. Nehoda se obešla bez zranění. Vznikla pouze hmotná škoda na vozidlech, která byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Přivolaní policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Při té mu byla naměřena hodnota 1,17 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška byla o něco málo nižší.

Policisté dále zjistili, že řidič použil k jízdě vůz, na kterém jsou demontovány levé přední dveře.

Mladý muž je nyní vedle několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu důvodně podezřelý také z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přečteno 30x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík