Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Na chodníku v Hradci Králové došlo ke střetu mopedu s jízdním kolem. Oba aktéři jsou podezřelí hned z několika přestupků

7.10.2021
V úterý 5.10. krátce před 18. hodinou jsme byli přivoláni do ulice Mrštíkova v Hradci Králové k dopravní nehodě, při které se měla střetnout koloběžka s jízdním kolem. Na místě policisté zjistili, že se nejedná o koloběžku, nýbrž o dvoukolový moped. Vozidlo bylo označené štítkem L1e-B, což dle nařízení evropského parlamentu a rady č.168/2013 označuje podkategorii lehkých dvoukolových motorových vozidel, má 1200 W motor a může jet rychlostí až 45 km/h.
K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 13letý chlapec jel společně s o 4 roky starším kamarádem na mopedu značky F-MAX po chodníku a při předjíždění zachytil o jízdní kolo a následně narazil do sloupu veřejného osvětlení. Cyklistka ve věku 76 let vlivem střetu ztratila stabilitu a spadla na zem. Žena utrpěla zranění, s kterým byla převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice. Nikdo jiný zraněn nebyl. Policisté podrobili oba řidiče dechové zkoušce. U mladíka byla negativní, ale u ženy byla pozitivní - 0,5 promile.

Policisté na mopedu odhadli škodu na 3 tisíce a na kole 1 tisíc korun.

Chlapec řídil moped bez řidičského oprávnění, neměl na hlavě ochrannou přilbu, jel po chodníku, na mopedu nebylo sjednané pojištění a vezl spolujezdce, který také neměl přilbu. Žena se bude zpovídat ze spáchání přestupku jízdy pod vlivem alkoholu a jízdy po chodníku.

Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři