Opilý řidič Volva naboural ve Dvoře Králové nad Labem do zaparkovaného Fordu

10.06.2019
V neděli 9. června krátce po druhé hodině ranní došlo na silnici č. II/299 (ul. Jiráskova) ve Dvoře Králové nad Labem k dopravní nehodě. Řidič vozidla Volvo podle prvních skutečností z dosud nezjištěných příčin narazil do před ním stojícího vozidla Ford. Provedená dechová zkouška na alkohol následně u něho prokázala pozitivní hodnoty 2,01 a 1,84 […]

V neděli 9. června krátce po druhé hodině ranní došlo na silnici č. II/299 (ul. Jiráskova) ve Dvoře Králové nad Labem k dopravní nehodě.

Řidič vozidla Volvo podle prvních skutečností z dosud nezjištěných příčin narazil do před ním stojícího vozidla Ford. Provedená dechová zkouška na alkohol následně u něho prokázala pozitivní hodnoty 2,01 a 1,84 promile. U řidiče vozidla Ford dechová zkouška alkohol vyloučila. V důsledku nehody utrpěla lehké zranění spolujezdkyně z druhého vozidla, kterou si do péče převzali přivolaní záchranáři. Celková hmotná škoda je předběžně vyčíslena na částku 45 tisíc korun.

V případě odsouzení nyní provinilci hrozí za spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest anebo zákaz činnosti. Celou událost nyní šetří trutnovští dopravní policisté.

Upozornění:
Řízení pod vlivem alkoholu je přinejmenším stejně nebezpečné jako řízení vozidla pod vlivem drog. V obou případech je takový řidič velkým nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu. Čím je hladina alkoholu nebo návykové látky u řidiče vyšší, tím menší je řidičova schopnost své vozidlo ovládat. Na odhalování těchto řidičů se trutnovští policisté zaměřují v rámci dopravně bezpečnostních akcí, ale i v rámci běžného dohledu nad silničním provozem.

Přečteno 24x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík