Po nehodě autobusu a kamionu na D35 vyrazili do „akce“ krizoví interventi, pomoc poskytovali nejen účastníkům nehody, ale také jejich rodinám

11.06.2019
V úterý krátce po 15. hodině odpoledne jsme přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, ke které došlo na 250. km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici. Podle prvotního šetření na místě došlo ke střetu autobusu přepravujícího převážně nezletilé cestující s nákladním vozidlem (kamionem) odstaveným u krajnice. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých […]

V úterý krátce po 15. hodině odpoledne jsme přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, ke které došlo na 250. km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici. Podle prvotního šetření na místě došlo ke střetu autobusu přepravujícího převážně nezletilé cestující s nákladním vozidlem (kamionem) odstaveným u krajnice.

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jakož i míra zavinění obou řidičů, jsou předmětem dalšího šetření policistů.

Cestující, kteří byli při nehodě zraněni, byli zdravotnickou záchrannou službou přepraveni k ošetření do FN v Olomouci. Zraněného řidiče autobusu transportovali zdravotníci do nemocnice letecky. Nezraněné osoby byly z místa nehody přepraveny náhradním autobusem.

K zajištění prvotní psychologické pomoci jak účastníkům nehody, tak jejich rodinným příslušníkům, bylo vysláno také několik krizových interventů z řad policie.

Po dobu šetření veškerých okolností nehody byla dálnice uzavřena. Policisté prováděli odklon dopravy sjezdem na Litovel. K plnému obnovení provozu došlo krátce po 20. hodině.

Přečteno 12x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík