Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Policistům v Praze ujížděl zdrogovaný řidič Fordu. Nezastavila ho ani střelba, nakonec naboural do jednoho z policejních vozů

19.11.2020
Pražská policie přijala ve čtvrtek okolo 13. hodiny oznámení o řidiči osobního vozu, který jede Evropskou ulicí v Praze 6 vysokou rychlostí a navíc projíždí křižovatky na červenou.
Do pátrání po vozidle se okamžitě zapojilo několik policejních hlídek. Ta první ho vypátrala v ulici Milady Horákové, kde se jej pokusila zastavit.52letý řidič Fordu však nedbal výzev k zastavení a začal zběsile ujíždět.

U budovy Ministerstva vnitra na Letné použil jeden z kriminalistů služební zbraň a na vozidlo několikrát vystřelil (na pneumatiky). Ani to však řidiče nezastavilo a zamířil rovnou do Letenského tunelu.

U Letenského tunelu použili policisté zastavovací pás, přes který ujíždějící řidič přejel. Ani s prázdnými pneumatikami se ale nehodlal vzdát a pokračoval v další jízdě po nábřeží Kapitána Jaroše.

Na nábřeží také ujíždějící šofér naboural do služebního vozu Pohotovostní motorizované jednotky. Policisté následně muže zpacifikovali a zadrželi. Po nehodě měl pozitivní test na drogy, konkrétně na pervitin a kokain. Při nehodě byl zraněn jeden z policistů, kterého záchranáři převezli do nemocnice.

Na místo vyrazili dopravní policisté z Oddělení dopravních nehod, kriminalisté, výjezdová skupina SKPV, policistky z Odboru vnitřní kontroly, ředitel policie Prahy I., či náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Provoz ve směru na Holešovice byl omezen.

Okolnostmi celé události se policisté intenzivně zabývají. O pomoc žádají případné svědky, či řidiče, kteří byli jízdou ujíždějícího Fordu ohroženi. Prosí je, aby se přihlásili na tísňové lince 158.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři