Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Policistům ve Špindlerově Mlýně ujížděl řidič Nissanu bez řidičáku a pod vlivem alkoholu

22.07.2021
V úterý ve 20. hodin policistům ze Špindlerova Mlýna telefonicky oznámil muž, že zřejmě dvě osoby pod vlivem alkoholu opustily jeden místní hotel v zeleném vozidle Nissan Teranno.
Policisté reagovali neprodleně na oznámení tím, že se z Vrchlabí přemístili do Špindlerova Mlýna k Dívčí lávce.Zanedlouho terénní vůz projel kolem hlídky a jel do centra města. Policisté ho začali pronásledovat a chtěli ho předepsaným způsobem zastavit, avšak vozidlo začalo zrychlovat. Vysokou rychlostí téměř 150 km/h. projelo kolem místního aquaparku, kde se v tu dobu pohybovalo celkem dost lidí. Poté dostalo smyk, vyletělo mimo vozovku a následně tam narazilo do stromu.

Po nárazu bylo vymrštěno zpět na komunikaci a samovolně pokračovalo, než řidič vozidlo zabrzdil. Jelikož bylo z rychlých pohybů osádky uvnitř zřejmé, že chtějí utéct, policisté je za pomocí donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní vyzvali k opuštění vozidla a dále k tomu, aby nekladli odpor při jejich zajištění. Policisté zajistili 29letého řidiče, který není držitelem řidičského oprávnění a jeho 28letého spolujezdce, oba pod vlivem alkoholu.

Řidič nadýchal 1,10 promile alkoholu v dechu, test na drogy měl negativní. Na výzvu policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenéhoi s odběrem biologického materiálu, vyhověl. Jakmile pominuly důvody zajištění, mužům jsme pouta odňali.

Při dopravní nehodě nedošlo k vážnému zranění a případ šetří dopravní policisté z Trutnova.
...
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři