Policistům ze Speciální pořádkové jednotky ujížděl na Karvinsku motorkář, zastavil ho až zátaras vytvořený hlídkou OHS Karviná

10.06.2019
Dne 10. června hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky Ostrava chtěli v Petřvaldu na Ostravské ulici zastavit k silniční kontrole motorkáře. Na světelné znamení s pokynem k zastavení 28letý řidič motocyklu Suzuki GSX-R 750 nereagoval, naopak rychlost jízdy zvýšil a ujížděl přes kruhový objezd ve směru na Šenov. V jízdě pokračoval ulicí Těšínská ve […]

Dne 10. června hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky Ostrava chtěli v Petřvaldu na Ostravské ulici zastavit k silniční kontrole motorkáře.

Na světelné znamení s pokynem k zastavení 28letý řidič motocyklu Suzuki GSX-R 750 nereagoval, naopak rychlost jízdy zvýšil a ujížděl přes kruhový objezd ve směru na Šenov. V jízdě pokračoval ulicí Těšínská ve směru na Radvanice. Tady na kruhovém objezdu vyjel zpět na ulici Ostravskou ve směru na Petřvald. Na křižovatce s Šenovskou ulicí už na motorkáře čekali policisté Oddělení hlídkové služby Karviná, kteří na silničního piráta použili zátarasu služebním vozidlem. Ten už se nepokusil projet. Divokou jízdu ukončil a zastavil, stroj odstavil a policisté ho zajistili. Řidič na motorce nebyl sám, za zády vezl i spolujezdce.

Motorkář během jízdy několikrát přejel velmi vysokou rychlostí do protisměru, nerespektoval vodorovné ani svislé dopravní značení. Rychlost jízdy mnohdy přesahovala i 170 km/h.

Lustrací policisté zjistili, že řidič má zadržený řidičský průkaz. Jeho orientační zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek byla pozitivní na skupinu Amphetaminů/Metamphetaminů. Navíc registrační značka na motocyklu nebyla na motocykl zaregistrovaná. Motocyklu Suzuki GSX-R 750 byla původně přidělena jiná.

Přečteno 17x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík