Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Přehlédl chodce mimo obec a zabil ho. Oběť neměla reflexní označení

28.12.2020
Dvě hloupé náhody, které se sešly ve stejný okamžik na stejném místě, připravily o život 24letého muže, který šel v neděli kolem 22. hodiny po frekventované silnici I/34 spojující České Budějovice a Jindřichův Hradec. V rozporu se zákonem neměl na oblečení viditelné označení reflexními prvky a doplatil i na nepozornost 50letého řidiče vozu Hyundai. Ten ho ve tmě zhruba 300 metrů za obcí Stará Hlína přehlédl a v plné rychlosti chodce v tmavém oblečení srazil k zemi.

 

"Řidič se zejména plně nevěnoval řízení vozidla a nesledoval situaci v provozu na pozemních komunikacích. S vozidlem přejel ve svém jízdním pruhu mladého chodce. Ten utrpěl velmi těžká zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel," uvedl mluvčí policie Jihočeského kraje Milan Bajcura. Upřesnil, že zkouška na alkohol i na drogy byla u řidiče negativní. Z neštěstí byl 50letý řidič natolik otřesen, že ho policisté budou moci vyslechnout až v pondělí.

 

 

Jindřichohradečtí kriminalisté vyšetřují případ jako usmrcení z nedbalosti. Provoz byl po dobu vyšetřování v místě autonehody na několik hodin uzavřen, auta musela jezdit objížďkou přes okolní obce.

 

Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři