Při havárii u Lipové zemřel řidič Octavie, policistům u zátarasu před touto tragickou nehodou začal ujíždět opilý řidič

9.06.2019
V sobotu 8. června 2019 po 23. hodině jsme přijali oznámení o havárii vozidla se zraněním, ke které došlo na silnici III/37358 mezi obcemi Buková a Lipová na Prostějovsku. S vozem Škoda Octavia tam z prozatím přesně nezjištěných příčin při jízdě ve směru na Lipovou havaroval 36letý řidič, který po havárii zůstal ve vozidle zaklíněn. […]

V sobotu 8. června 2019 po 23. hodině jsme přijali oznámení o havárii vozidla se zraněním, ke které došlo na silnici III/37358 mezi obcemi Buková a Lipová na Prostějovsku. S vozem Škoda Octavia tam z prozatím přesně nezjištěných příčin při jízdě ve směru na Lipovou havaroval 36letý řidič, který po havárii zůstal ve vozidle zaklíněn.

Bohužel, i přes veškerou snahu přítomných záchranářů řidič svým zraněním na místě podlehl. Z důvodu šetření byla silnice v místě nehody na téměř tři hodiny uzavřena. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této havárii došlo, policisté nadále prověřují.

V souvislosti s nutností zajistit místo této vážné havárie odhalili policisté řidiče, který usedl za volant osobního vozu pod vlivem alkoholu. V rámci odklonu dopravy mezi obcemi Buková a Lipová se jej policisté snažili předepsaným způsobem na použití červené svítilny zastavit. Na dané znamení však řidič nereagoval a pokračoval v jízdně směrem k dopravní nehodě. Policistům se jej podařilo za použití světelného výstražného znamení zastavit až v lesním porostu poblíž Lipové. Po vyžádání dokladů potřebných k řízení a provozu motorového vozidla vyzvali policisté ujíždějícího řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek.

Zatímco test na drogy byl negativní, při dechových zkouškách byly řidiči naměřeny hodnoty 1,30 a 1,47 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a k požití alkoholických nápojů před jízdou se policistům doznal. Podrobil se také lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Při jeho kontrole policisté dále zjistili, že řidič užil k jízdě vozidlo bez platné technické kontroly. Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi. Vedle několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je nyní důvodně podezřelý také ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přečteno 42x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík