Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Při střetu Škodovky s vlakem v Horních Tošanovicích byli zraněni dva lidé. Jednoho museli složitě vyprošťovat hasiči

21.11.2020
V Horních Tošanovicích, okr. Frýdek Místek došlo dne 21. listopadu 2020 kolem 14:50 hodin ke střetu osobního vlaku s vozidlem zn. Škoda.
Řidič zřejmě nerespektoval dopravní značení a vjel na železniční přejezd v době, když zde projížděl osobní vlak.

Došlo ke střetu, při kterém byl těžce zraněn 44letý řidič, kterého museli vyprostit hasiči a byl letecky transportován do nemocnice.

Těžké zranění ve vozidle utrpěla také nezletilá spolujezdkyně a zdravotníci ji transportovali do nemocnice.

"Na místo události byly okamžitě povolány jednotky profesionálních hasičů ze stanice Nošovice a Frýdek-Místek, jednotka dobrovolných hasičů z Nošovic a drážní hasiči ze Správy železnic ze základny v Ostravě. Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního automobilu s projíždějícím vlakem. Ve vozidle cestovaly dvě osoby, z nichž jedna byla při příjezdu hasičů mimo havarované vozidlo. Druhá osoba zůstala zaklíněna ve vozidle. Hasiči vozidlo a vlak zajistili proti požáru a ihned za pomoci vyprošťovacího hydraulického zařízení zahájili vyproštění zraněné osoby. Po téměř 50 minutách se podařilo osobu vyprostit. Hasiči museli během vyprošťování dokonce odsunout vlakovou soupravu. Na vyproštění se podílely všechny přítomné jednotky. Vyproštěnou osobu ihned hasiči předali do péče posádkám zdravotnické záchranné služby a letecké záchranné služby, která osobu přepravila do nemocničního zařízení. Po dokončení záchranných prací bylo místo zásahu předáno drážním hasičům Správy železnic a Policii ČR, kteří prováděli šetření příčiny nehod," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Ve vlaku cestovalo 8 osob, k jejich zranění nedošlo. Okolnosti nehody prověřují kriminalisté spolu s dopravními policisty.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři