Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Provoz na Svinovských mostech v Ostravě zkomplikoval požár kabelů

18.02.2012
V Ostravě probíhá 14. ledna 2012 kvůli rekonstrukci Svinovských mostů jedno z největších dopravních omezení posledních let. ILONA HONUSOVÁ / MEDIAFAX
Z důvodu požáru kabelů s elektrickým napětím se v sobotu od 11. do 12. hodin zastavila veškerá doprava na rekonstruovaných Svinovských mostech v Ostravě. Od poledne se podařilo individuální dopravu obnovit, tramvaje jezdí po náhradních trasách, sdělil mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht.

"Závada v technologické části Svinovských mostů zastavila veškerou individuální i městskou hromadnou dopravu na této komunikaci, a to včetně tramvají. V současné době je již autobusová doprava přes mosty obnovena. Tramvajová doprava je však až do odvolání odkláněna," uvedl mluvčí.

Ve směru do Poruby dopravce tramvaje odklání na ulici Plzeňskou a na ulici 28. října směrem do Mariánských Hor. V Porubě je tramvajová doprava provozována mezi zastávkami Vřesinská a Martinov. Náhradní autobusová doprava jezdí mezi zastávkami Telekomunikační škola a Hulváky přes Svinovské mosty.

Jižní část mostů je kvůli rekonstrukci pro automobilovou dopravu uzavřena od 13. ledna, doprava z Ostravy-Poruby směrem do centra města Ostravy je vedena objízdnými trasami. Rekonstrukcí Svinovských mostů vznikne dopravní terminál, který zvýší pohodlí cestujících a zpříjemní pohyb mezi zastávkami městské hromadné dopravy a železniční stanicí Ostrava-Svinov. Dopravní omezení potrvají do jara 2013, kde je plánováno ukončení prací.

Ilona Honusová


Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři