Řidič dodávky najížděl při honičce na Rakovnicku na policejní vůz, naboural do něj a poté najížděl na jednoho z policistů

13.06.2019
Trestného činu násilí proti úřední osobě se dopustil 33letý muž, který svou nebezpečnou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu, najížděl svým vozem do policejního vozidla a poté fyzicky napadl policisty. Vše začalo tím, že kolemjedoucí řidiči, kteří byli ohroženi jízdou třiatřicetiletého muže na hlavním tahu mezi Prahou a Karlovými Vary, volali na linku 158, kam […]

Trestného činu násilí proti úřední osobě se dopustil 33letý muž, který svou nebezpečnou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu, najížděl svým vozem do policejního vozidla a poté fyzicky napadl policisty.

Vše začalo tím, že kolemjedoucí řidiči, kteří byli ohroženi jízdou třiatřicetiletého muže na hlavním tahu mezi Prahou a Karlovými Vary, volali na linku 158, kam vše oznámili. Operační důstojník povolal prvosledovou hlídku, aby tuto skutečnost prověřila a popřípadě řidiče vyřešila. Hlídka s daným popisem vozidla Ford Transit jej spatřila v Krupé u benzínové čerpací stanice, odkud odjížděl a vydával se směrem na Hředle. Policisté se jej snažili vozidlem předjet, ale řidič Fordu se je snažil vytlačit ze silnice přejížděním z pruhu do pruhu. Poté pokračoval dál v jízdě, přičemž v prudké levotočivé zatáčce nezvládl řízení a sjel zadní částí vozidla mimo vozovku.

Policisté z prvosledové hlídky zastavili před jeho vozidlo, avšak muž se rozjel a narazil do boku služebního vozidla s tím úmyslem, aby auto shodil se srázu, což se mu nepodařilo. Následně vystoupila hlídka z vozidla a přistupovala k jeho vozidlu se zákonnými výzvami, aby upustil od jeho protiprávního jednání. To ale nerespektoval a začal vozidlem najíždět na jednoho z policistů. Nakonec se ale hlídce podařilo muže z auta vytáhnout, avšak ten neustále kladl aktivní odpor a hlídku fyzicky napadl. Ti jej ale zpacifikovali za použití donucovacích prostředků a nasadili mu pouta. Po veškerých těchto úkonech byli na místo povolaní rakovničtí kriminalisté s kriminalistickým technikem k dalším potřebným služebním úkonům.

Muž byl poté umístěn do psychiatrické nemocnice a kriminalisté čekají na znalecký posudek z oboru psychiatrie, zda byl v době spáchání příčetný či nikoliv.

Třiatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až šest let.

Přečteno 18x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík