Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Řidič Octavie najel v Ostravě na železniční přejezd pro cyklisty a chodce. Jeho auto smetl projíždějící vlak

9.12.2020
V úterý 8. 12. 2020 kolem 18:30 hodin v Ostravě Svinov na ulici Bratří Sedláčků nerespektoval 55letý řidič vozidla Škoda dopravní značení „zákaz vjezdu všech motorových vozidel“ a najel do prostoru chráněného železničního přejezdu.
Zde z dosud nezjištěných příčin odstavil vozidlo v koridoru projíždějícího vlaku. Došlo ke střetu a vozidlo narazilo ještě do řidiče, který byl v době nehody mimo automobil.

Utrpěl těžké zranění a byl převezen do nemocnice. Ve vlaku cestovalo 33 osob, které neutrpěly zranění. Případné ovlivnění návykovými látkami u strojvedoucího bylo vyloučeno dechovou zkouškou a u řidiče byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

Vozidlo policisté zajistili z důvodu vyloučení případné technické závady. Příčiny a okolnosti nehody prověřují ostravští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

V souvislosti se zjišťováním okolností nehody policisté přivítají informace, které by objasnily samotný průběh nehody či okolnosti, které nehodě předcházely. Svědci, ať kontaktují přímo kriminalistu na tel. čísle 606 746 696 nebo 974 726272.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý po půl sedmé večerní. Do Svinova – nedaleko železničního přechodu pro pěší a cyklisty v ulici Bratří Sedláčků – vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Ostrava-Zábřeh a jednotka drážních hasičů z Ostravy (Správa železnic). Zraněný muž byl během hasičského zásahu při vědomí, ošetřil jej tým ZZS MSK. Hasiči pak muže přenesli z kolejiště do vozidla ZZS MSK. Rovněž povolali velký evakuační autobus Irisbus ze zábřežské stanice HZS MSK, který převezl zpět na nádraží Ostrava-Svinov celkem 33 cestujících a jednu průvodčí. Hasiči nakonec odklidili havarované vozidlo pomocí hydraulické ruky vozidla MB Atego drážních hasičů, kde bylo na silnici přeloženo na vozidlo odtahové služby," uvedl k nehodě mluvčí hasičů Petr Kůdela.
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři