Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Řidič sjel na Benešovsku se svým vozem do rybníka

18.02.2018
V sobotu krátce před 21. hodinou přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o dopravní nehodě osobního automobilu, který sjel do Splavského rybníka v obci Bystřice na Benešovsku. Řidič zůstal uvnitř zaklíněný. Operační středisko ihned vyslalo techniku určenou pro tento typ zásahu ze stanice profesionálních hasičů v Benešově a dobrovolné hasiče z Bystřice. Za šest minut […]

V sobotu krátce před 21. hodinou přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o dopravní nehodě osobního automobilu, který sjel do Splavského rybníka v obci Bystřice na Benešovsku. Řidič zůstal uvnitř zaklíněný.

Operační středisko ihned vyslalo techniku určenou pro tento typ zásahu ze stanice profesionálních hasičů v Benešově a dobrovolné hasiče z Bystřice. Za šest minut od vyhlášení poplachu byli hasiči na místě. Před příjezdem jednotek u nehody zastavil kolem jedoucí řidič, odvážně vlezl do havarovaného vozidla, vytáhl bezvládnému řidiči hlavu z vody a držel ji nad hladinou.

Velitel zásahu nechal vozidlo pomocí upínacích popruhů stabilizovat. Hasiči jej pomocí lanového navijáku pootočili do vhodnější polohy a zahájili záchranu uvězněného muže pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po 18 minutách náročné práce, kdy byl zajištěn přístup ke zraněnému z levé strany vozu, byl muž na páteřní desce předán do péče zdravotnické záchranné služby.

Okolí vozidla bylo pomocí sorpčních hadů chráněno proti úniku provozních kapalin. Po vyšetření nehody Policií ČR bylo auto vytaženo na břeh pomocí vyprošťovacího automobilu. Malý únik provozních kapalin do rybníka byl zachycen sorbentem plovoucím na vodní hladině. Vozidlo si převzala odtahová služba.

Po více než dvouhodinovém zásahu se hasiči vrátili na své základny.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři