Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

U Malovic na Prachaticku se převrátila cisterna s 27 tisíci litry benzínu

19.02.2018
Netoličtí policisté a následně i dopravní policisté vyjížděli v sobotu po osmnácté hodině k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II číslo 122, v katastru obce Malovice, ve směru jízdy Podeřiště – Netolice. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič nákladní soupravy Scania s připojeným návěsem, který při projíždění pravotočivé zatáčky, pokryté souvislou vrstvou […]

Netoličtí policisté a následně i dopravní policisté vyjížděli v sobotu po osmnácté hodině k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II číslo 122, v katastru obce Malovice, ve směru jízdy Podeřiště – Netolice.

Z dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič nákladní soupravy Scania s připojeným návěsem, který při projíždění pravotočivé zatáčky, pokryté souvislou vrstvou ujetého sněhu, nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, nákladu a zejména povětrnostním podmínkám – hustému sněžení, následkem čehož vyjel s nákladní soupravou vlevo mimo komunikaci, kde se s ní převrátil na levý bok. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Alkohol u řidiče negativní.

Hmotná škoda na vozidle Scania je odhadem 200 000 korun a na připojeném návěsu vznikla škoda ve výši zhruba 150 000 korun. Na místě dopravní nehody zasahoval Hasičský záchranný sbor z Prachatic a Sbor dobrovolných hasičů z Netolic, dále se na místo dostavila Chemická jednotka HZS České Budějovice, z důvodu označení havarovaného vozidla jako vozidla ADR, které přepravovalo 27 707 litrů pohonných hmot.

Kontrolu vozidla přijel na místo udělat bezpečnostní technik poškozené firmy s jednotkou podnikových hasičů, který potvrdil, že k úniku žádných nebezpečných látek nedošlo.

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři