Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Ve Štítech se převrátil kamion mimo silnici, u Bělotína pak další přímo na komunikaci

20.02.2018
V úterý 20. února 2018 byla v 8:40 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda kamionu v obci Štíty. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči ze Štítů. Hasiči po příjezdu zjistili, že havaroval kamion, který sjel asi z desetimetrového srázu a převrátil se do zahrady rodinného domu. Z […]

V úterý 20. února 2018 byla v 8:40 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda kamionu v obci Štíty.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči ze Štítů. Hasiči po příjezdu zjistili, že havaroval kamion, který sjel asi z desetimetrového srázu a převrátil se do zahrady rodinného domu. Z kamionu unikaly provozní kapaliny, hasiči je proto jímali do připravených nádob. Hasiči zajistili havarovaný kamion proti vzniku požáru a spolupracovali s Policií ČR a zravotnickou záchrannou službou, protože při nehodě došlo ke zranění.

Velitel zásahu povolal na místo pracovníky životního prostředí. Hasiči jsou stále na místě (stav k 11:30 hodině), budou asistovat při vyproštění kamionu.

Převrácený kamion s kládami u Bělotína
Profesionální jednotku požární stanice Hranice v pondělí odpoledne zaměstnal převrácený přívěs se dřevem. Dřevěné klády poté zcela zatarasily všechny průjezdné pruhy v Bělotíně, naštěstí k této situaci nedošlo na hlavním tahu na Nový Jičín.

Operační středisko HZS Olomouckého kraje bylo o převráceném nákladu na komunikaci informováno v pondělí 19.2.2017 krátce po šestnácté hodině. K místu návazně vyrazila nedaleká profesionální jednotka z Hranic. Hasiči po svém příjezdu provedli kontrolu možného úniku provozních kapalin a ověření zda opravdu nedošlo ke zranění, byť dle prvotních informací z tísňového hovoru, nikdo z účastněných ošetření nevyžadoval.

Po předchozí kolizi u nákladního vozidla došlo k převrácení pouze přívěsu tzv. „klaďáku“ na bok, nákladní vozidlo zůstalo na kolech. Převážené kládové dřevo poté zablokovalo průjezdnost u sjezdu s rychlostní komunikace v Bělotíně. Řidič zmiňovaného nákladního vozidla pomocí hydraulické ruky postupně vypomohl k opětovnému uvedení do provozu. Hasiči během své činnosti vypomohli s řízením dopravy a asistovali při činnosti policistům (Policie ČR).

Jednalo se o časově nenáročný zásah zhruba hodinu po ohlášení došlo k opětovnému uvedení komunikace do provozu, další pomoc hasičů nebyla vyžadována a jednotka požární stanice Hranice se mohla vrátit zpět na svou základnu

Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz

Přidat komentář

Naši partneři