Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Úrazy
Archiv > Informační boxy - STARÉ > Důležité informace pro život > Úrazy
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP
Popáleniny, opařeninyOstré předmětyOtravyDušeníPády z výškyTonutíCyklistické přilby

Popáleniny, opařeniny

Stovky popálených nebo opařených dětí skončí ročně v nemocnici.

Nejohroženější jsou děti do 3 let, u kterých převažují opařeniny.

Jsou to úrazy způsobené opařením horkou kávou, polévkou, horkou vodou z vodovodu, horkou plotnou nebo troubou, popáleniny ohněm, apod.

Dospělý člověk si málokdy uvědomuje, co udělá horký čaj s jemnou dětskou kůží. To, co dospělého člověka chvíli pálí a na co dospělému člověku k ošetření stačí proud studené vody, způsobí malému dítěti i popáleniny druhého stupně. A to nemluvíme o dalším nebezpečí -  jestliže si dítě polije například hrdlo a například kávou s lógrem, který se do kůže doslova vpeče - může dojít i k popálení dýchacího ústrojí.

Základní pravidla bezpečného prostředí:

V případě popálení nebo opaření dítěte je nebezpečné, že toto zpočátku nemusí působit dojmem, že jde o vážné poranění. Jestliže má dítě do 3 roků popálenou celou horní končetinu (9 % povrchu těla), jde o stav OHROŽUJÍCÍ ŽIVOT !!!!

V případě POPÁLENÍ nebo OPAŘENÍ neodkladně zahajte chlazení studenou tekoucí vodou alespoň 10 - 20 minut. U rozsáhlých popálenin se nechladí celé tělo, ale jen postižené plochy na tváři, rukách, nohách.
 

NIKDY neaplikujte ŽÁDNÉ MASTI, ZÁSYPY a jiné potřeby !!!!

Poznámka: O konkrétních postupech při poskytování první pomoci se poraďte s odborníky! Toto jsou pouze základní informace.

VÍCE INFORMACÍ O POSKYTOVÁNÍ PRVNÍ POMOCI
SE DOZVÍTE V TOMTO ANIMOVANÉM KURZU


Naši partneři