Dva lidé se v domě na Berounsku přiotrávili oxidem uhelnatým

17.12.2018
Do Kozolup na Berounsku vyjížděli v pondělí odpoledne záchranáři k pacientovi, který si stěžoval na bolesti na hrudi. Mohlo by se zdát, že se jednalo o srdeční slabost. Záchranáři nicméně ihned po svém příjezdu na místo zjistili, že je v rodinném domě vysoká koncentrace oxidu uhelnatého. Vzhledem k tomu, že se na místě nacházela pouze […]

Do Kozolup na Berounsku vyjížděli v pondělí odpoledne záchranáři k pacientovi, který si stěžoval na bolesti na hrudi. Mohlo by se zdát, že se jednalo o srdeční slabost. Záchranáři nicméně ihned po svém příjezdu na místo zjistili, že je v rodinném domě vysoká koncentrace oxidu uhelnatého.

Vzhledem k tomu, že se na místě nacházela pouze posádka RLP ZZS Trans Hospital PLUS, a zdravotními potížemi byli "postiženi" dva pacienti, byla na místo přivolána ještě posádka RZP téže zdravotnické záchranné služby. Na místo vyjela také hlídka OO PČR Karlštejn a jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Řevnice.

Hasiči zasahovali v dýchací technice. Pomocí přístroje provedli měření hodnot oxidu uhelnatého. Celý dům byl odvětrán.

Oba pacienti skončili v péči záchranářů, kteří je po ošetření převezli do nemocnic. Jeden z pacientů byl převezen do barokomory nemocnice Na Homolce a druhý pacient byl převezen do nemocnice v Kladně.

Přečteno 6x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík