Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Ekologické havárie, chemie, potraviny
Aktuality > Ekologické havárie, chemie, potraviny
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Hasiči zasahovali během dvou dnů u 222 požárů, je to dvojnásobek denního průměru

27.05.2012
V České republice likvidovali hasiči v pátek a sobotu 222 požárů, což je dvojnásobek běžných dnů. Informace agentuře Mediafax v neděli poskytla mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru Ivana Svitáková.

"Z celkového počtu 222 požárů připadlo na pátek 106, na sobotu pak 116 výjezdů k ničivému ohni," uvedla Svitáková. Přibližná škoda činí téměř čtyři miliony korun. "Navýšení počtu požáru přineslo i lidskou oběť, v sobotu zemřel jeden člověk," dodala mluvčí.

Denní průměr výjezdů k ohni je 55.

Nejvíce požárů v uvedeném období vzniklo ve Středočeském kraji.

Požární jednotky však v průběhu pátku a soboty zasahovaly u celkového počtu 666 všech událostí. "To jsou tedy nejen požáry, ale i dopravní nehody, poskytnutí technické pomoci, zásah u úniku nebezpečné látky a tak podobně," vysvětlila mluvčí generálního ředitelství. Při těchto zásazích hasiči zachránili 61 lidských životů.

Průměr posledních dnů odpovídá rekordnímu počtu požárů během jednoho měsíce. "V dlouhodobém sledování, od roku 2008, to byl letošní březen, kdy průměrně denně vzniklo 111 požárů," poznamenala Svitáková. Nárůst požárů byl spojen s požáry především v přírodním prostředí, vzhledem k teplému a suchému počasí.

Jan Šrámek


Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz

Přidat komentář

Naši partneři