Hasičům se po dvou dnech podařilo zlikvidovat lesní požár u Chodouně na Berounsku

23.08.2018
Přesně dva dny trvalo, než se hasičům podařilo zcela zlikvidovat lesní požár u Chodouně na Berounsku. V úterý byl kvůli rozsáhlému požáru, který hořel na ploše přibližně 10 hektarů, vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. Ve středu pak byl kvůli velkému počtu zasahujících jednotek vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Ve čtvrtek mohl velitel zásahu konečně ohlásit […]

Přesně dva dny trvalo, než se hasičům podařilo zcela zlikvidovat lesní požár u Chodouně na Berounsku.

V úterý byl kvůli rozsáhlému požáru, který hořel na ploše přibližně 10 hektarů, vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. Ve středu pak byl kvůli velkému počtu zasahujících jednotek vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Ve čtvrtek mohl velitel zásahu konečně ohlásit likvidaci požáru.

Požářiště budou každé dvě hodiny kontrolovat místní dobrovolní hasiči. Velitel profesionálních hasičů z Berouna se na místo dostaví v pátek ráno, aby provedl závěrečnou kontrolu.

Hasičům na místě pomáhaly dva vrtulníky s bambivaky, konkrétně vrtulníky Armády ČR a Letecké služby Policie ČR.

Vyšetřovatel již ve středu uvedl, že požár vznikl s největší pravděpodobností úmyslným jednáním neznámého žháře. Celou věcí se však policisté společně s vyšetřovatelem HZS SČK i nadále zabývají.

Přečteno 12x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík