Jihomoravan otrávený metylalkoholem se už neuzdraví

10.09.2012
Policie dosud neví, kde se vzal alkohol, ze kterého se minulý týden otrávil devětadvacetiletý muž z Veselí nad Moravou na Hodonínsku, který od pátku bojuje o život v nemocnici v Kyjově. Lékaři označili jeho stav za kritický a prakticky vyloučili, že by se mohl úplně uzdravit.

Některé životně důležité orgány muže metylalkohol paralyzoval. Podle hodonínského policejního mluvčího Petra Zámečníka kriminalisté prověřují několik možných variant, kde se závadné pití vzalo.

"Už během víkendu jsme provedli několik dílčích vyšetřování a výslechů možných svědků," řekl v pondělí agentuře Mediafax Zámečník. Výslechy však posun v objasnění původu alkoholu nepřinesly.

Policisté podle mluvčího zkontrolovali na Hodonínsku několik vytipovaných restaurací, hospod, barů a náleven, zda v nich nejsou k dispozici nekolkované nebo závadné alkoholické nápoje. "Žádná z těchto verzí nepřinesla požadovaný výsledek a policistům se doposud nepodařilo zjistit, odkud zmiňovaný alkoholický nápoj pocházel a kde jej otrávený muž vypil," konstatoval Zámečník.

Kriminalisté proto vypracovali další vyšetřovací verze, z nichž některé podle Zámečníka sahají i za hranice jižní Moravy. "Vstoupili jsme do jednání s představiteli státní správy a místní samosprávy a společně přijímáme opatření, která mají eliminovat možné další případy otravy," uvedl policejní mluvčí.

Zároveň s hledáním zdroje otravy policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření neznámé osoby z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Starosta Kyjova na Hodonínsku František Lukl (27 nezávislých) svolal na pondělí krizový štáb starostů obcí Kyjovska. Společně s celníky a hygieniky na něm probrali další postup úřadů.

Účastníci schůzky se podle informací agentury Mediafax shodli, že spustí přísnou kontrolu pohostinských provozoven. Případ muže z Veselí nad Moravou podle nich nemá souvislost s Ostravskem, kde se minulý týden otrávili první lidé. Nejspíš jde o nový zdroj pančovaného alkoholu, který se policie snaží vypátrat.

Jiří Nováček


Přečteno 12x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
Související odkazy
Jihomoravská TOP 09 podala trestní oznámení ohledně tendrů na přestavbu nemocnice ve Znojmě
Registr dárců krve je menší, než jaký potřebujeme, upozornila Fakultní nemocnice v Brně
Brněnská sv. Anna dostala 22 milionů, láká za ně studenty i vědce do centra klinického výzkumu
Počet obětí otravy metylalkoholem na Havířovsku stoupl na tři
Fakultní nemocnice Brno ošetřila v červenci na urgentním příjmu 15 pacientů v ohrožení života

Komentáře