K požáru v pražských Čimicích vyjelo 13 jednotek hasičů, vyhlášen byl III. stupeň požárního poplachu

30.01.2018
V 17:50 hodin dne 29.01.2018 vyjelo postupně šest profesionálních a sedm dobrovolných jednotek do ulice Čimická v Praze 8 k požáru provizorních dřevěných přístřešků a dílen v těsné blízkosti autodílny a rodinného domu. Na místo přijela jako první jednotka z Holešovic pět minut po ohlášení požáru. Plamenným hořením byl zasažen prostor mezi obytným domem a […]

V 17:50 hodin dne 29.01.2018 vyjelo postupně šest profesionálních a sedm dobrovolných jednotek do ulice Čimická v Praze 8 k požáru provizorních dřevěných přístřešků a dílen v těsné blízkosti autodílny a rodinného domu.

Na místo přijela jako první jednotka z Holešovic pět minut po ohlášení požáru. Plamenným hořením byl zasažen prostor mezi obytným domem a rodinným domem, vedle autodílny.

V prostoru byly dřevěné provizorní přístřešky, které plameny zachvátily v plném rozsahu. Zplodiny hoření a sálavé teplo poškodily fasádu vedlejšího pěti patrového obytného domu. Plameny se pak rozšířily na střechu a do podkroví jednopodlažního rodinného domu. Hasiči na likvidaci požáru nasadili celkem 8 C proudů a zasahovali v dýchací technice. Část dobrovolných jednotek bylo v pohotovosti na svých základnách.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po více než dvou hodinách, následovalo rozebírání střešní konstrukce a plechové krytiny střechy domu. Postupně docházelo k redukci jednotek na místě. Z obytného domu odešlo před příjezdem hasičů několik nájemníků, rodinný dům pak opustila jeho majitelka. Při požáru se nikdo nezranil, ZZS byla na místě po celou dobu zásahu z preventivních důvodů. Hasiči z objektu vynesli několik propan-butanových tlakových lahví, které následně ochlazovali.

Youtube Video
Podívat se na video

Velitel zásahu požádal PČR o uzavření celé komunikace z důvodu většího množství techniky na místě a s ohledem na zajištění průjezdnosti hasičských vozidel. Na místě pracovali hasičští a policejní vyšetřovatelé, rozsah škod a příčina vzniku požáru bude předmětem dalšího šetření v průběhu úterního dopoledne.

Přečteno 8x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík