Kvůli požáru dřeva a palet v Doubku byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu

30.10.2018
Na tísňové lince středočeských hasičů byl v pondělí večer ohlášen požár v obci Doubek, přičemž podle prvotního oznámení mělo hořet v areálu kravína, nebo v jeho blízkosti. Na místo postupně vyjelo více než 10 jednotek hasičů. Konkrétně se jednalo o tři jednotky profesionální, a to z Říčan, Českého Brodu a Kolína a o několik jednotek […]

Na tísňové lince středočeských hasičů byl v pondělí večer ohlášen požár v obci Doubek, přičemž podle prvotního oznámení mělo hořet v areálu kravína, nebo v jeho blízkosti.

Na místo postupně vyjelo více než 10 jednotek hasičů. Konkrétně se jednalo o tři jednotky profesionální, a to z Říčan, Českého Brodu a Kolína a o několik jednotek dobrovolných, a to ze širokého okolí. Na místo vyjely také hlídky Policie ČR.

Postupně byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. Hořelo palivové dřevo, staré palety a několik přístřešků na pozemku vedle areálu kravína. Zvířata v kravíně nebyla požárem ohrožena.

Nad požářištěm vedlo elektrické vedení, které bylo při požáru poškozeno. Několik obcí v okolí se ocitlo bez dodávek elektrické energie.

Hasiči nasadili 12 vodních "C" proudů, včetně smáčedla. Požár dostali pod kontrolu po 23. hodině. Vodu dováželi na místo kyvadlově v cisternách. Z pozemku vynesli PB láhve.

Přesná příčina vzniku požáru a výše vzniklé škody jsou předmětem dalšího šetření.

Přečteno 14x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík