Kvůli požáru haly v Mochově byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu

23.02.2018
V pátek dopoledne byl z Mochova na Praze východ ohlášen požár v jedné z hal v místním areálu bývalých mrazíren. Jednalo se o halu, která sloužila jako sklad brambor. Na místo vyjelo několik jednotek hasičů z okolí, přičemž velký sloup kouře byl vidět z velké dálky. Postupně byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu a na […]

V pátek dopoledne byl z Mochova na Praze východ ohlášen požár v jedné z hal v místním areálu bývalých mrazíren. Jednalo se o halu, která sloužila jako sklad brambor.

Na místo vyjelo několik jednotek hasičů z okolí, přičemž velký sloup kouře byl vidět z velké dálky. Postupně byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu a na místo se sjelo 51 jednotek hasičů ze Středočeského kraje i z Prahy.

Povolána byla speciální technika v podobě Cobry (hasicí a řezací zařízení), dálkově ovládaného robotu a nakonec i vrtulníku Letecké služby Policie ČR s bambi vakem. Na místo dorazila chemická laboratoř z Kamenice, která měřila zplodiny v ovzduší.

Požár se postupně rozšířil na celou halu. V té se ve večerních hodinách propadla střecha, což umožnilo zásah vrtulníku.

Na místo byly postupně vyslány jednotky s velkokapacitními cisternami, včetně dobrovolných a profesionálních jednotek z Prahy. Škoda je majitelem odhadnuta na 100 milionů korun. Zásah potrvá nejméně do soboty.

Bohužel v době zásahu u této mimořádné události došlo v širším okolí k několika dalším. Na dálnici D10 došlo k nehodě několika vozidel a kromě hasičů, policistů a záchranářů sem vzlétl také vrtulník LZS Kryštof 01. O chvíli později se pod dítětem v Kosmonosech u Mladé Boleslavi propadl led.

Na místo vyjely hasiči, záchranáři i policisté. I sem byl povolán vrtulník letecké záchranné služby. Jako první byli na místě policisté, kteří se jistili svázanými kombinézami a chlapci se vydali na pomoc. Kousek od něj se ale pod policisty propadl led a záchranu tak nestačili dokončit. Chlapce nakonec vytáhli z vody až hasiči, a to po 45 minutách. Vrtulníkem byl transportován do Prahy. Záchranáři jej museli po celou cestu resuscitovat.

Bohužel v průběhu těchto zásahů došlo poblíž Brandýsa nad Labem k další mimořádné události. Tentokrát se jednalo o požár stromu, uloženého dříví a plynové přípojky, ze které unikal plyn. Vzhledem k vytíženosti středočeských profesionálních hasičů byla na místo vyslána profesionální jednotka hasičů z Prahy, posílena o dvě pražské dobrovolné jednotky a o dvě dobrovolné jednotky ze Středočeského kraje.

Youtube Video
Podívat se na video

Hasiči zde po dobu čtyř hodin ochlazovali přilehlé dva domy. Po celou dobu unikal z přípojky plyn, který hořel. Plynaři únik nemohli zastavit, a tak se muselo vyčkat na příjezd bagru, který vykopal díru, ve které následně plynaři potrubí "zaškrtili". Po likvidaci požáru se pak mohli hasiči vrátit zpět na své základny.

Zásah v Mochově však pokračuje i nadále...

Přečteno 13x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík