Kvůli požáru lesa podél železniční trati u Pňovan byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu

21.08.2018
V úterý odpoledne vyjelo velké množství hasičských jednotek k hlášenému požáru lesa u Pňovan na severním Plzeňsku. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří na několika ohniscích podél železniční trati. Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Na místo postupně vyjelo 36 jednotek hasičů, povolán byl vrtulník Letecké služby Policie ČR s bambivakem a také […]

V úterý odpoledne vyjelo velké množství hasičských jednotek k hlášenému požáru lesa u Pňovan na severním Plzeňsku. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří na několika ohniscích podél železniční trati.

Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Na místo postupně vyjelo 36 jednotek hasičů, povolán byl vrtulník Letecké služby Policie ČR s bambivakem a také hasičské letadlo AN2.

Kvůli leteckému hašení bylo vypnuto trakční vedení na železniční trati. Majitelka lesa odhadla plochu požáru na přibližně 10 hektarů. Škodu předběžně odhadla na 1 milion korun.

Požár se v podvečer podařilo dostat hasičům pod kontrolu. Na požářišti zůstane do rána 11 hasičských jednotek, které budou provádět dohašování a také dozor na požářišti.

Přečteno 9x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík

Povodně

Cena: 3.10 EUR