Na Příbramsku se otrávil starší muž metylalkoholem, je ve vážném stavu na ARO

10.09.2012
Ve vážném stavu na ARO příbramské nemocnice je od nedělního večera pětašedesátiletý muž, který se otrávil metylalkoholem. Koupil si vodku v jedné z příbramských prodejen a vypil asi sedm panáků, řekla v pondělí Mediafaxu policejní mluvčí Monika Schindlová.

Policistům případ oznámila příbramská nemocnice. "Na ošetření přišel sám, nejdříve prý viděl černobíle, následně oslepl úplně. Nyní leží ve vážném stavu na jednotce ARO a je udržován v umělém spánku," dodala mluvčí.

"V ranních hodinách policisté zkontrolovali kamennou provozovnu, ze které má pančovaný alkohol pocházet. Na místě byl i zajištěn. Jde o šestilitrové plastové barely, na etiketě je uvedeno Originál vodka – jemná nebo Tuzemák, výrobce likérka Drak," pokračovala Schindlová.

Policisté podle mluvčí prověřují i další prodejce alkoholu v Příbrami.

"Věc prošetřujeme jako trestný čin ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Upozorňujeme občany, aby v žádném případě nekupovali a nekonzumovali alkohol ve výše uvedených obalech a vyhnuli se nákupu neokolkovaného nebo rozlévaného alkoholu z neznámých zdrojů, vždy jen s kontrolními páskami přes uzávěr a nejlépe v prověřených obchodech," ukončila mluvčí.

Luboš Kavka


Přečteno 12x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
Související odkazy
Opilci se o víkendu v centru Brna poprali s policisty
Případ lékaře Jaroslava Bartáka, podezřelého z týrání žen, si převzala pražská mravnostní policie
Čtyřleté dítě v Brně pokousal pitbull
U Čachovic na Mladoboleslavsku havarovalo vozidlo, čtyři lidé byli zraněni
V Novém Jičíně se havarovaný kamion sesunul ze srázu až do zahrady domu

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík